Zsíros Tünde: ESBANA homoktövis, ami ízletesen finom

Zsìros Tünde vagyok, három gyermekes édesanya, jelenleg is dolgozó nő. Mindemellett fiatal gazdaként belekezdetem egy kertészeti vállalkozásba 7 évvel ezelőtt.

Létrehoztam csalàdom segítségével egy 6 hektáros homoktövis ültetvényt, ami bio minôsìtéssel rendelkezik.

2020-ban megàlmodtam az ESBANA márkát, mely immàron a 4. gyermekem. Neve is gyermekeim neveinek betûibôl tevôdik össze, ESzter, BArnabàs, NÁndor.

Vállalkozásunk az ültetvényen megtermelt homoktövisből készít finomabbnál finomabb termékeket, melyek immáron több biobolt és saját webáruházunk polcait díszíti.


Hogy vàllalkozàsom minél hitelesebben tudjam prezentàlni és szakmai tudàsom alapillérjeit megalapozzam ezért az évek soràn elvégeztem pàr iskolàt. Így lettem, kertész, gyógynövénytermesztô és az idei évben pedig élelmiszeripari technikus.

Fô célom vàllalkozàsommal, a homoktövis megismerését hivatott betölteni. Mégpedig úgy, hogy az emberek ne csak azt tudják róla, hogy tele van C-vitaminnal és immunerősítő hatása van, hanem hogy finom és sokféle felhasználási módja is lehet.

Az új márka és a termékek megismertetése nagy kihívás szàmomra, de nagy hittel és elkötelezve végzem az ESBANA-val kapcsolatos feladatokat, amiben természetesen családom is támogat.

Recepjeim mind sajàt fejlesztések amelyek évrôl-évre bizonyìtanak mind a hazai, mind a külföldi versenyeken (Magyar Ìzek Versenye, Kézmûves Kiválóságok, Great Taste). Nyàrtól pedig màrkànk termékeinek egy része büszkén viselhethei a Magyar Termék védjegyet, melyre nagyon büszke vagyok.


Zelend Nikoletta: SNI Suli – Ahol a speciális normális

Amikor a napnál is világosabbá vált, hogy egy olyan gyermeket kaptam, aki sokkal nagyobb kihívást jelent, mint egy élő televíziós műsor levezénylése, búcsút mondtam a szakmának és megalkottam azt, amire nekem is a legnagyobb szükségem volt. Az SNI Sulit.

Az SNI Suli az atipikusan fejlődő, ADHD-s, autista, szenzoros feldolgozási zavarral élő gyermekekkel kapcsolatos kihívások bemutatására, megértésére és az ehhez kapcsolódó nézőpontváltás elősegítésére alakult edukációs online felület. Egy olyan online platform és videotár, ahol a pozitív attitűd garantált, mert hiszek a sajátos igényű gyermekek elfogadásában. snisuli.hu – AHOL A SPECIÁLIS NORMÁLIS


Én a kommunikációban hiszek. Abból jön a tudás. Tudásból megértés. Megértésből támogatás. Szülőket és szakembereket fogok össze egymagam, 2023-ban két hatalmas INGYENES online konferenciát szerveztem és valósítottam meg.

Az I. SNI iskolaválasztó hétvégén áprilisban bemutattam azokat az intézményeket, ahol a speciális normális. A november 11-i Viselkedés Konferenciát már azért álmodtam meg, hogy a szülők ne érezzék magukat szégyenkezve, ha a gyereküknek éppen nincs kapacitása jól viselkedeni. Idén október 5-én kerül megrendezésre az ADHD ÉS AUTIZMUS SUMMIT, a házigazda: Ábel Anita lesz.

Hatalmas erő van abban, hogy mi vagyunk a válasz a kihívásokra! Éppen ezért naprakész vagyok, a külföldi újdonságokat és módszereket folyamatosan monitorzom, főként ADHD és autizmus témában.

A legjobb szakemberek felkutatásával és videók forgatásával gőzerővel haladok előre!


Vadász-Bóta Judit: Judit, avagy az egyensúly formái

Vadász-Bóta Judit eredeti szakmáját tekintve szociális gyermek –és ifjúságvédelmi ügyintéző. Hosszú hónapok szomorú küzdelme után sem sikerült munkát találnia szakmájában, így arra a döntésre jutott, hogy újabb képzést vállal.

„Véletlen” adódott a masszőri lehetőség 2012-ben, de nem bánta meg, hiszen mindig is közel állt hozzá, hogy segítő szakmában adja a tudását mások épülésére.

Tarnalelesz majd Borsodszentgyörgy után egy nagyobb városban, Egerben próbált szerencsét.


Az évek sora alatt számos szállodában megfordult, miközben folytatta a tanulást: a test és lélek egyensúlya, a sérült egységek helyrehozása hívta életre benne az igényt a metamorf masszázs, reiki illetve számos rehabilitációs ismeret elsajátítására.

Nyolc éve egyéni vállalkozó, hét évvel ezelőtt pedig úgy gondolta, hogy saját stúdiót nyit, ami – a koronavíruson, az adószabályok változásán túl – a mai napig sikeresen működik.

Juditban is laktak félelmek a nyitáskor, de vallja, hogy nem a vállalkozás üzemeltetése, hanem a kezeltek testi-lelki egységének (újra) megtalálása a valós sikere. Komplex tanácsaival olyan információs bázisból dolgozik, amit csak nehezen vagy sehogy nem tud a kérdező megszerezni, mindamellett, hogy nem erőszakolja rá senkire a gyógyulás receptjét.

Tiszteletben tudja tartani a kérdező határait, de mégis eléri, hogy befogadó-elfogadó együttműködéssel életminőségük jelentős javuláson menjen át – egy egészségesebb társadalmat épít. Számomra ő a sikeres női vállalkozó.


Vad Ágnes: Fenntartható vállalkozás – fenntartható boldogság

Marketing-közgazdászként 28 évesen lettem először vezető. Imádtam a nemzetközi légkört, a folyamatos tanulást és az emberekkel való szoros együttműködést. 35 éves koromig biztos voltam benne, hogy soha nem leszek vállalkozó.

Aztán 40 évesen mégis az lettem. Önként. Bár élveztem vezetőként az emberekkel való együttműködést, de egyre nyomasztóbbnak éreztem, hogy mások céljaiért dolgozom.

2017-ben kezdtem el coachnak tanulni. Világossá vált, hogy az emberek fejlesztésével akarok foglalkozni. Először belső coachként képzeltem el magam, de erre nem volt lehetőség. Beleálltam a coach-vállalkozó létbe.

Tudatosan készültem erre a lépésre. Az akkori vállalati kultúra lehetővé tette, hogy nyíltan beszéljek a terveimről. Egy 12 hónapos „transition plan”-t kínáltam a vezetőimnek, a terv teljesítéséért cserébe 12 hónapnyi sikerdíjat kértem – amit teljesítettem. 2019.01.01-től pedig főállású coach-vállalkozóként indítottam az évet.


Megtanultam, hogy a rugalmasság és az alkalmazkodóképesség kulcsfontosságúak a sikeres vállalkozás építésében. Rájöttem, hogy az emberek fejlesztésére való fókuszálás nemcsak az ügyfeleim számára előnyös, hanem a vállalkozásom növekedéséhez is hozzájárul.

Az ügyfelek igényeinek változásával folyamatosan alkalmazkodom és fejlesztem módszereimet. Így lettem Human Potential coach, végeztem el a Positive Psychology szakot a Pennsylvania University-n és lettem az Inner Development Goals közösségének hazai vezetője.

Ez növeli a vállalkozásom innovációját és versenyképességét, ami stabil alapokra épül, és dinamikusan fejlődik az ügyfelek sikereivel párhuzamosan.

A jövőre nézve a harmónia és fenntartható boldogság a fő célom. A belső jólét, értelmes célok, pozitív kapcsolatok, fizikai jólét, társadalmi felelősségvállalás, önismeret és tudatosság mind hozzájárulnak ehhez.

Ezek az alapelvek nemcsak az életemet, hanem a vállalkozásomat is vezérlik.


Urkom Katalin: Híd a termelők és a nagyvárosban élők között

Közel 10 évnyi vállalkozói lét után kipróbáltam magam a szervezetek életében is. Az Agrárkamaránál dolgoztam marketingesként, majd az Agrotrend Csoportnál látok el főszerkesztői, marketingvezetői feladatokat. Jelenleg a kettőt vegyítem. A főszerkesztői és marketingvezetői feladataim mellett elindítottam saját vállalkozásomat, projektemet is, Városi Anya néven. Hogyan indult, inspiráció

A Városi Anya egy több éve dédelgetett szerelem-projekt, amelyet édesanyaként és nagyvárosi lakosként indítottam most el. Mindig is hiányzott a vidéki élet nyugalma, ahol kizökkenhetek a nagyvárosi létből, a friss, egészséges élelmiszerek elérhetősége, és szerettem volna ezeket az élményeket a városi anyukákkal is megosztani. A projekt célja, hogy hidat képezzünk a városi anyukák és a vidéki termelők, szolgáltatók között.

Rengeteg fantasztikus termelőt és embert ismertem meg, és azt láttam, hogy mennyire fontos lenne ezeket a lehetőségeket a városi anyukákkal is megosztani.


Hogyan segít a Városi Anya projekt a városi anyukáknak és a vidéki termelőknek?
A projekt során igyekszünk ajánlásokat tenni, hogy minden megyeszékhelyen élő anyuka megtalálja a hozzá közel eső termelőket és termékeket, ezáltal fenntarthatósági szempontokat is szem előtt tartva, a helyi közösségeket támogatva.

Véleményklub
Most indul a véleményklubunk, ahol havonta megkérdezzük a városi anyák véleményét különböző eseményekről, termékekről.

Együttműködések
Mögöttünk áll a Nemzeti Vidéki Hálózat és a Kislépték Egyesület is, akik segítenek az információk eljuttatásában a termelőkhöz. Az Agrotrend Csoporttal kézműves kiválóságok versenyt és Agrármarketing díjat hirdetünk, ahol lekvárokat, mézeket, szörpöket díjazunk, illetve a termelők marketing tevékenységét is elismerjük.

A Magyar Marketing Szövetség és az Agrármarketing Centrummal és a Vállalkozók Országos Szövetségével együttműködve.

Szarvas Nikolett Diána: A remény útja: történetem a meddőségtől a sikeres vállalkozásig

Szarvas Niki vagyok a HerbClinic alapítója, a Természetgyógyász a családban könyvsorozat szerzője, biomérnök, fitoterapeuta, és édesanya.

A HerbClinic története akkor kezdődött, amikor eldöntöttük a férjemmel, hogy gyermeket szeretnénk. Nekünk ez nem volt egyszerű, évekig vártunk a kislányunkra, hogy megfoganjon. Orvostól, orvosig jártunk, rengeteg vizsgálaton estünk át. De csak nem jött. Már mindennel próbálkoztunk, végül az orvosi segítség mellett a gyógynövényekhez fordultam. Összeállítottam magamnak egy speciális ciklus teakeverék sorozatot, amely mind a négy szakaszban segíti a hormonrendszer optimális működését és ezt ittam hónapokig.

Amíg végre 2015 december 6-án a Mikulás egy két csíkos terhességi tesztet hozott nekünk ajándékba. Akkor végérvényesen eldőlt, hogy a kislányomat a lehető legegészségesebb, legtermészetesebb módon szeretném felnevelni, gyógynövényekkel dolgozni és ezekkel segíteni másoknak.

Ebből a küldetésből született meg a HerbClinic 2019-ben.


Hálás vagyok a sorsnak, hogy nehézségeket és kihívásokat állított elém. Mert így lehetek most az, aki vagyok és képes arra, hogy másoknak segítsek.

A cél az, hogy mindenki számára elérhetőek legyenek a HerbClinic termékek Magyarországon és később a környező országokban is, hogy minél több embernek tudjanak segíteni.

Nagy Júlia: Az irodalomtörténettől a fenntartható turizmus fejlesztéséig

Irodalomtörténész egyetemi oktatóként indítottam el első vállalkozásom több mint két évtizede, ennek égisze alatt indítottam el Tokajban a helyi turisztikai desztinációmenedzsment szervezetet.

2012-ben felkértek a miskolci turisztikai szervezet megalapítására és vezetésére, ahol 5 év alatt 1,5 milliárd forintos bevétel növekedést tudtunk elérni. Innen a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság csábított el 3 évre. Ennek a közel másfél évtizednek az összefoglalásaként kaphattam meg 2019-ben a Turizmus Szakmai Példaképe – Ifj. Pap Imre emlékdíjat.

A férjem által alapított Innotime Hungary Kft-hez 2020-ban csatlakoztam. Kezdetben csak önkormányzatoknak és állami szervezeteknek dolgoztunk.

Közben tagjai lettünk a Global Sustainable Tourism Council-nak, illetve 2022-ben a Green Destinations hazai, 2023-ban pedig a romániai és szlovákiai képviselete lettünk. Jelenlegi célunk egy országos fenntartható turisztikai program kidolgozása, amelynek támogatására nemsokára útjára indul az I-DEST fenntarthatósági szoftver.


Két gyerek anyukájaként számomra soha nem volt mindegy, hogy milyen jövőt tudunk kínálni a következő generációknak. Jelenleg azonban a Kárpát-medence közel egy évtizeddel van lemaradva a fenntartható turizmus kialakításának területén Európa legtöbb országához képest, amely a következő években komoly problémát fog jelenteni az ország turisztikai versenyképessége terén.

Az Innotime célja olyan programok beindítása, amelyek gyorsítópályára állíthatják a hazai turizmust ezen a területen. Az első lépések megtétele sikerrel járt: Miskolc és Veszprém projektje bekerült 2023-ban a világ 100 legjobb fenntartható projektje közé, s idén már 4 projektet tudtunk nevezni a versenyre. Mindemellett azonban fontos a turisztikai vállalkozások felkészítése is, személetmódjuk átalakítása. Számunkra siker, hogy ennek a projektnek az elindítása jól debütált 2023-ban és már közel két tucat vállalkozás felkészítése zajlik egyéni mentorálás formájában, illetve debütálhat a fenntartható turizmusfejlesztést támogató szoftverünk is.


Ipsits Anita: Közös Utunk a Minőség

Karrierutam a hazai bankszektor egyik legjelentősebb szereplőjénél kezdődött.

Első vezetői kinevezésem is erre az időszakra datálható. A bankszektor „Jó iskola” volt, rengeteget tanultam az itt töltött idő alatt, amit a mai napig hasznosítani tudok.

2009-ben indítottam az első vállalkozásomat, ami mára egy 15 cégből álló csoporttá fejlődött, és 16 országban vagyunk jelen. Jelenleg a közel-keleti és ázsiai piacra lépésen dolgozunk.

Vezetőként számomra fontos, hogy ne veszítsem el a kapcsolatot a vásárlóinkkal.

Dolgoztam az Etele téri boltunkban, hogy közvetlenül megismerjem a vásárlók véleményét, emellett aktív vagyok a közösségi médiában, így bárki elérhet.

Imádom a vásárlói találkozókat, amelyek mindig új inspirációt adnak. Célom, hogy a statisztikák mögött meglássam az embereket és a közös céljainkat, hiszen így biztosíthatjuk a legjobb minőséget és piaci előnyt is szerezhetünk.


Gyermekem születését követően nem folytattam karrierem a bankszektorban, saját vállalkozásaim(aink) menedzselésével kezdtem foglalkozni.

Értékes tapasztalatokat szereztem belföldi és nemzetközi kereskedelemben, vendéglátásban, szolgáltató területen, franchise hálózat építésben, és a pénzügyi szektorban.

2020-tól töltök be ügyvezetői tisztséget a Szafi Products Kft-ben.

Túl vagyunk a pandémiás helyzeten, háború okozta ellátási problémákon, euró árfolyam változás okozta alapanyag ár „sokkon”.

2023-ban bővült az értékesítési láncunk, díjakat nyertünk, új termékekkel léptünk a piacra. Ami vezetői felelősség – a soha véget nem érő koordináción, tervezésen túlmenően -, hogy a kollégáknak meg kell mutatni, hogyan léphetnek ki a hétköznapi rutin árnyékából. Ehhez kell egy minta, rengeteg bizalom, és egy jó Vezető.

Nem vagyok az a vezető, aki félinformációk alapján képes döntéseket hozni. Cégcsoport szinten közel 100 munkatársam van, így közel 100 család megélhetéséért vagyok felelős.